EV Chargers Lead Acid Chargers Gel Battery Chargers AGM Battery Chargers Lithium Battery Chargers Trickle Chargers All Chargers
No results were found for the filter!
Popular
Popular
Popular
| Brand | NOCO |
| Charger Amps | 2A |
| Charging Range | Up to 40Ah (Maintenance up to 120Ah) |
| Voltage | 6 - 12 |
| Compatible Batteries | 6V & 12V Lead-Acid, AGM, Gel, Maintenance-Free, Lithium (LiFePO₄) |
| Dimensions | 94 x 63 x 43 mm |
| MPN | GENIUS2UK |
£42.74
Popular
| Brand | EcoFlow |
| Charger Amps | Up to 45A |
| Compatible Batteries | EcoFlow River Series, Built-in lithium-ion NCM or LiFePO₄ batteries in compatible EcoFlow portable, EcoFlow Delta Series |
| Dimensions | W340 x D197 x H66mm |
| MPN | EF‑MS‑H02‑1 |
RRP £299.00 £279.99
Popular
| Brand | NOCO |
| Charger Amps | 3 A (5–15 V) / 3.25 A (20 V) |
| Charging Range | 5 V to 20 V PD range |
| Voltage | 6.5V |
| Compatible Batteries | NOCO Boost X GBX45, GBX55, GBX75, GBX155 |
| Dimensions | 71 × 48 × 28 mm |
| MPN | U65 |
£59.99
Popular
| Brand | Q-Batteries |
| Charger Amps | 5A |
| Voltage | 24 |
| Charging Range | 12 - 50Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM ,Gel, Calcium |
| MPN | BL 24-5 XLR |
| Trickle Charging | Yes |
RRP £37.39 £28.99
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 30A |
| Voltage | 12 |
| Charging Range | 150 - 250Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | H235 x W108 x D65mm |
| Trickle Charging | Yes |
£150.43
| Brand | NOCO |
| Charger Amps | 2A |
| Charging Range | Up to 40Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| MPN | GENIUS2DUK |
£39.99