No results were found for the filter!
| Brand | NOCO |
| Charger Amps | 5A |
| Charging Range | Up to 120Ah |
| Voltage | 6/12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| MPN | Genius5 |
| Trickle Charging | Yes |
£62.95
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 4 |
| Voltage | 12 |
| Charging Range | 20 - 50Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | H45 x W81 x D182mm |
| Trickle Charging | Yes |
£55.56
Popular
| Brand | S.P.E. |
| Charger Amps | 15A, 20A, 25A, 30A (TORO720 24-15/20/25/30) |
| Charging Range | 24V batteries approx. 80 to 350Ah |
| Voltage | 24 |
| Compatible Batteries | 24V Lead-acid, AGM, GEL, LiFePO4 |
| Dimensions | 267 × 189 × 81 mm |
| MPN | TORO720 |
£308.85
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 5A |
| Voltage | 12 |
| Charging Range | 20 - 50Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | H45 x W81 x D182mm |
| Trickle Charging | Yes |
£70.19
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 15A |
| Voltage | 12 |
| Charging Range | 50 - 150Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | H60 x W105 x D190mm |
| Trickle Charging | Yes |
£126.77
Popular
| Brand | NOCO |
| Charger Amps | 1.1A |
| Charging Range | 2 - 40Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| MPN | G1100 EU 6V/ 12V 1,1A |
£28.41
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | PowerLine |
| Charger Amps | 7A |
| Voltage | 12 |
| Charging Range | 20 - 80Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| MPN | 12V 7A |
| Trickle Charging | Yes |
£51.71
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 25A |
| Voltage | 12 |
| Charging Range | 40 - 500Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| MPN | PRO25S |
| Trickle Charging | Yes |
£292.65
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 1A |
| Voltage | 6/12 |
| Charging Range | 20 - 70Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM ,Gel, Calcium |
£25.85
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 7A |
| Voltage | 12 |
| Charging Range | 20 - 70Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | H47 x W95 x D190mm |
| Trickle Charging | Yes |
£84.02
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 10A |
| Voltage | 12 |
| Charging Range | 30 - 100Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | H60 x W105 x D190mm |
| Trickle Charging | Yes |
£88.58
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 20A |
| Voltage | 12 |
| Charging Range | 85 - 200Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | H235 x W108 x D65mm |
| Trickle Charging | Yes |
£112.88
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation