| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 3.8A |
| Charging Range | 14 - 130Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM ,Gel, Calcium |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 5A |
| Charging Range | 20 - 160Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM ,Gel, Calcium |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 5A |
| Charging Range | 1.2 - 110Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM ,Gel, Calcium |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 8A |
| Charging Range | 3–180 Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | 235 x 88 x 52 mm |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 20A |
| Charging Range | 10-130Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | 248 x 98 x 78 mm |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | Exegon |
| Charger Amps | 10A |
| Charging Range | Suitable for 12V batteries from 20Ah to 120Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | 12V Lead-Acid, AGM, and GEL batteries |
| Dimensions | 220 × 110 × 70 mm (approx.) |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 5A |
| Charging Range | 5 - 25Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 15A |
| Voltage | 12 |
| Charging Range | 50 - 150Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | H60 x W105 x D190mm |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 5A |
| Voltage | 24 |
| Charging Range | 20 - 50Ah |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | H47 x W95 x D190mm |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | Victron Energy |
| Charger Amps | 25A |
| Charging Range | 80-250Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | LiFePO4, Lead Acid, Li-Ion |
| Dimensions | 74 x 140 x 240mm |
| MPN | BPC122531024 |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation