| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 5A |
| Charging Range | 20 - 160Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM ,Gel, Calcium |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 5A |
| Charging Range | 5 - 120Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Lithium only |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 5A |
| Charging Range | 1.2 - 110Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM ,Gel, Calcium |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 5A |
| Charging Range | 1.2 - 160Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 8A |
| Charging Range | 3–180 Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | 235 x 88 x 52 mm |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 20A |
| Charging Range | 10-130Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Dimensions | 248 x 98 x 78 mm |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
| Charger Amps | 5A |
| Charging Range | 5 - 25Ah |
| Voltage | 12 |
| Compatible Batteries | Flooded, AGM, Gel, Calcium, Lithium |
| Trickle Charging | Yes |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
| Brand | CTEK |
Out of stock, contact us for lead time or a similar product recommendation
Products from CTEK